Windows’ta Sistem Nasıl Geri Yüklenir?

Bilgisayarınız bir virüs yüzünden kullanılma hale mi geldi? Önemli sistem dosyalarınız hasar mı gördü? Bilgisayarınız da sorun mu var? O zaman işletim sisteminizde çözümde gizli.

Bilgisayarınızın bir saat gibi tıkır tıkır çalışmasını sağlayan etkenler aslında bozulmaya çok müsait. Donanımsal bir sorun yaşamazsanız bile yazılımsal hatalar ya da virüsler bile sisteminizi çalıştırmaz hale getirebilir.

Halk arasındaki genel çözüm olan yeni Windows kurmaktan dolayı çekinceniz varsa o zaman B planını deneme vaktiniz gelmiştir.

Sisteminizi tamamen silmeden önce onu ön son yedekleme noktasından geri alabilirsiniz. Windows genellikle otomatik olarak bir güvenlik noktası oluşturur.

Felaketlere Hazırlık Zamanı

jvs1287332627 Windowsta Sistem Nasıl Geri Yüklenir?

Yeni bir program yüklediğiniz de ya da önemli bir işlem yaptığınızda oluşanbu noktaları sizde hazırlayabilirsiniz.

Oluşturduğunuz güvenli noktalar sayesinde en az veri kaybıyla hazırlık durumlardan kurtulabilirsiniz.

Yedek Nasıl Alınır Adım 1

Yedek noktası oluşturmak için ilk önce bilgisayarınız sağ alt kısmında bulunan başlat menüsüne tıklayın. Buradan ise Denetim Masası‘na gelin.

denetim masas%C4%B11300196424 Windowsta Sistem Nasıl Geri Yüklenir?

Yedek Nasıl Alınır Adım 2

Denetim Masası menüsünden ise Yedekleme ve Geri Yükleme Merkezisimgesine tıklayın. Karşınıza gelen pencerenden yedek alacağınız ayarlara ulaşacaksınız.

yedeklememerkez1300196673 Windowsta Sistem Nasıl Geri Yüklenir?

Yedek Nasıl Aılınır Adım 3

Karşınıza gelen pencerede sol tarafta bulunan Geri Yükleme Noktası Oluştur Veya Ayarlarını Değiştir seçeneğine Tıklayın. Bilgisayarınızıngüvenlik ayarlarının sıkılığına göre sistem size bu işlemi onaylamanızıisteyecektir. Bu işlemi kabul edin.

yedekleme1300197327 Windowsta Sistem Nasıl Geri Yüklenir?

Yedek Nasıl Alınır Adım 4

Karşınıza gelen bu ekranda ise sistem yedekleme noktasınıoluşturabilirsiniz. Yedeklemek istediğiniz sabit diski seçin daha sonra isepencerenin altındaki oluştur seçeneğine tıklayın. Karışınıza gelen yenikutucuğa ise yedeklemenin ismini verin. Aksi takdirde Windows günün tarihi ve saatini etiket yapacaktır.

Clipboard031300197428 Windowsta Sistem Nasıl Geri Yüklenir?

Sistem Geri Yükleme Adım 1

Sistem geri yükleme ve moz screenshot 37 Windowsta Sistem Nasıl Geri Yüklenir?yapmak için ikinci bir yol olarak Bilgisayarımsimgesinin üzerine sağ tıklayabilir ve oradan özellkiler kısmını seçebilirsiniz. Karşınıza gelen menüden ise sistem koruması menüsüne tıklayın.

Clipboard011300197777 Windowsta Sistem Nasıl Geri Yüklenir?

Sistem Geri Yükleme Adım 2

Karşınıza gelen menüden, Sistem Geri Yükleme‘yi kullanarak Windows’u onar seçeneğini işaretleyin. Bu sizi geri yükleme yapmak için son adıma yönlendirecektir.

Clipboard011300197920 Windowsta Sistem Nasıl Geri Yüklenir?

Sistem Geri Yükleme Adım 3

Sistem geri yükleme menüs karşınıza çıktığı zaman ilk adımı ileri diyerek atlayın. Daha sonra karşınıza en düzgün yedeklerin alındığı liste çıkacak.

Ekranın alt kısmında bulunan 5 günden eski yedekleri göster kısmını seçerseniz daha önceki sistem erişim noktalarını da görebilirsiniz. Size enuygun olan zamanı seçin ve ileri tuşuna tıklayın. Bundan sonraki işleriWindows yapacaktır.

sistem1300198167 Windowsta Sistem Nasıl Geri Yüklenir?

Kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bilgisayar Öğretmeni