En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Programları

Veri Kaybına Son

Neredeyse bütün bilgisayar kullanıcılarının başına gelebilen bir durum da veri kaybıdır.Yapılan yanlışlardan, yazılım hatalarından veya virüs sorunları yüzünden kaybedilen veriler her bilgisayar kullanıcısının ortak problemlerinden birisidir.

İşte bu veri kaybının önüne geçecek ve kaybettiğiniz verileri getirecek en iyi 10 veri kurtarma programını sizlere sunuyoruz.Üztelik hepsi ücretsizdir.

10.Avira UnErase Personal

Avira UnErase ile yanlışlıkla veya bir virüs enfeksiyonu, hatalı yazılımlar sonucu sabit diskinizden silinen verileri kurtarmanız mümkün. Desteklenen dosya sistemleri arasında FAT16, FAT32, NTFS4, NTFS5 bulunmaktadır.

9.Glary Undelete

Glary Undelete güçlü bir FAT ve NTFS dosya sistemleri için dosya kurtarma programıdır. SHIFT+Delte tuşu ile Geri Dönüşüm Kutusu’ndan boşaltılmış dosyaları geri getirecektir. Hatta virüs ve zararlılar yüzünden silinmiş dosyaları da kurtarmaktadır.FAT, NTFS, NTFS + EFS dosya sistemlerini destekelmektedir.

8.ADRC Data Recovery Software Tools

Ücretsiz olan bu program acemi kullanıcılar için son derece basit arayüzü içeriyor. Yazılım ile kolaylıkla veri kurtarabiliyorsunuz.Kritik kurtarma işlevlerini basit bir şekilde yapabiliyorsunuz. Yedekleme dosyaları, disk imajları, sabit diskin bozuk kesimleri, yedek kopya dosyaları üzerinde tam kontrol sağlamanızı sağlayacak.

7.FreeUndelete

FreeUndelete, Windows Geri Dönüşüm Kutusu’u da dahil olmak üzere silinmiş dosyaları geri getirir.  NTFS 1.0, NTFS 2.0, FAT12, FAT16 ve FAT32 dosya sistemlerini (Windows Vista, XP, 2000 ve NT için varsayılan) desteklemektedir.

6.Undelete Plus

Undelete Plus yazılımı FAT 12 / 16 / 32, NTFS ve NTFS5 dosya sistemlerini destekler.Önemli belgeler, fotoğraflar, video, müzik ve e-postaları kolayca kurtarır.Geri Dönüşüm Kutusu’ndan boşaltılmış verileri de kurtarır.Sabit disk bölümleme hatasından sonra kaybolan dosyaları da kurtarır.Sabit diskler, USB Thumb Sürücüler, Kamera Media Kartlar, Disket ve diğer depolama aygıtlarından dosya kurtarabiliyor.

5.SoftPerfect File Recovery

Özgür ve güçlü bir dosya kurtarma yazılımı olan bu program 1 GB dosyayı ücretsiz olarak kurtarıyor. Tüm dosya kaybı sorunlarını çözer.Geri Dönüşüm Kutusu’ndan silinmiş dosyaları da kurtaran yazılım aynı zamanda yazılım kazası, virüs saldırısı ve diğer bilinmeyen nedenlerle hasara yol ve kayba yol açılan dosyaları kurtarır.FAT12, FAT16, FAT32, NTFS/NTFS5, ext2/ext3 dosya sistemlerini destekler.

4.TOKIWA DataRecovery

DataRecovery ücretsizdir ve çöp kutusundan bile yanlışlıkla silinen dosyaları geri getirir.FAT 12 , FAT 16, FAT 32 ve NTFSdosya sistemlerini destekleyen yazılım EFS ile şifrelenmiş dosyaları da kurtarabiliyor.

3.Panda Recovery

Pandora Recovery kullanıcılarının kalıcı olarak silinen dosyalarını kurtarma girişimi için etkili bir yol sağlar güçlü bir ücretsiz bir araçtır. Ve Geri Dönüşüm Kutusu’nu bir dosya restorasyonu anlamına gelmez. Pandora Recovery, aslında kalıcı olarak Geri Dönüşüm Kutusu’ndan silinmiş dosyaların kurtarır.Geri Dönüşüm Kutusu ve DOS komutu ile silinen dosyaları atlayarak Shift + Delete tuşlarını kullanarak, silinen dosyaları da kurtarır.

2.PC INSPECTOR File Recovery

PC INSPECTOR ™ File Recovery 4.x FAT 12/16/32 ve NTFS dosya sistemlerini destekleyen bir veri kurtarma programıdır.

1.Recuva

En popüler veri kurtarma yazılımı olan Recuva, Windows bilgisayarınızdan, Geri Dönüşüm Kutusundan, dijital kamera kartı, ya da MP3 çalardan silinmiş dosyaları kurtarır. Hemde ücretsiz!

Yazar Hakkında

Bilgisayar Öğretmeni